Συμμετοχή του ΓΕΕΛ Βελλάς στις εκδηλώσεις μνήμης του Παύλου Μελά στο Δήμο Πωγωνίου

Το Πρωτοπαλλίκαρο του Μακεδονικού Αγώνα Παύλο Μελά τίμησε σστις 13 Οκτωβρίου 2019 ο Δήμος Πωγωνίου στις καθιερωμένες πλέον εκδηλώσεις μνήμης που πραγματοποιεί κάθε χρόνο στο Παρακάλαμο, τόπο καταγωγής του ήρωα, όπου διατηρείται ακόμη ο οικογενειακός πύργος.Ευχαριστούμε τον Γυμναστή του σχολείου μας του Γενικού Εκκλησιαστικού Λυκείου Βελλάς κ. Παύλο Καραγιάννη και την καθηγήτρια Πληροφορικής κ. Μητρακα Βασιλική που έδωσαν το παρόν συνοδεύονταςε τους μαθητές μας στις εκδηλώσεις στον Παρακαλαμο για τον Παύλο Μελά. Ευχαριστούμε και τους μαθητές μας για την αξιοπρεπή εκπροσώπηση του σχολείου μας τους που για τρίτη συνεχόμενη χρονιά αποδίδοντας φόρο τιμής αποδεικνύουν έμπρακτα τον σεβασμό τους στο παρελθόν και τους ήρωες του.

Περιοχή συνημμένων

Κορυφή